Mire jó a nyirokmasszázs?
Megszabadít a mérgektől, a szövet közti térből elvezeti a feleslegesen felgyülemlett folyadékot, salakanyagokat, zsírokat, átjárhatóvá teszi a nyirokutakat, nyirokcsomók működése aktívabb lesz.
Rengeteg méreganyaggal terheljük szervezetünket, melyek lerakódnak testünkben, leterhelik immunrendszerünket, és megbetegszünk.
A táplálékokkal elfogyasztott tartósítószerek, vegyszerek,cukor,só hús és egyéb méreganyagok felhalmozódnak szervezetünkben.
Amikor testünk valamely területén gyulladások, sérülések vagy egyéb okok miatt a nyirokáramlás nem megfelelő, azaz gátolt az elfolyás, nyirokpangás keletkezik, a salakanyagok nem tudnak eltávozni, az érintett rész megduzzad és a bőr fényesen kifeszül.
Mi okozza a nyirokpangást?
A szerzett nyirokpangás gyakoribb, mint a veleszületett. jellemző, hogy nagyobb sebészeti beavatkozásokat követően alakul ki, különösen daganat eltávolítását követően, amikor a nyirokcsomókat és nyirokutakat is kiirtják, vagy pedig röntgennel besugározzák; pl. a daganatos mell és kapcsolódó nyirokcsomók eltávolításakor a kar duzzanata alakul ki.
Az ismételten gyulladásba került nyirokerek hegesedése szintén nyirokpangást okoz, de ez nagyon ritka állapot, kivéve a trópusi parazita, a Filaria által okozott gyulladást.
Mi a megoldás?
Lágy masszázs – erős méregtelenítés.
A nyirokmasszázs vagy lymphodrenázs olyan speciális masszázstechnika, melynek segítségével a nyirokáramlás többszörösére növelhető, így megnő a méreganyagok felszabadulása és hatékony kiürítése.
A nyirok masszázs módszert a század elején egy dán biológus, dr. Emil Vodder fejlesztette ki, miután betegei kezelése során észrevette, hogy a nyirokcsomók és nyirokvezetékek masszázsa következtében a test bizonyos területein kialakult fájdalmas duzzanatok csökennek.
A nyirokmasszázs a nyirokkeringés irányába történő lassú, lágy, körkörös, nyomó-simító és vibráló mozdulatok
Hatása:
- aktiválódik az immunrendszer,
- javul az izmok, az ízületek és a belső szervek vérellátása ,
- a sejtek anyagcseréje, tápanyag- és oxigénellátása.
- fokozódik a nyirokelfolyás,
- megszűnik a szövetekben a fehérjepangás,
- gyorsul a felhalmozódott salakanyagok, illetve szöveti ödémák kiürülése,
- a sejtek és szövetek gyorsabban regenerálódnak,
- csökken a gyulladáskészség,
- gyulladások és sebek könnyebben gyógyulnak,
- csökken a duzzanat
Hogyan történik a kezelés?
A nyirokmasszázs gyengéd, ritmikus mozdulatai csillapítják az esetleges fájdalmakat, kellemesen ellazítják a testet és nyugtatják a vegetatív idegrendszert.
A nyirokdrenázs nagyon enyhe és finom, fájdalmat, látható vérbőséget vagy bőrelváltozást nem okozhat, viszont hatására a bőr tisztábbá, feszesebbé válik.A masszőr a nyirokcsomó pontokra kifejtett nyomással olyan hatást indít el, ami megindítja a drenázst, vagyis a folyadékáramlást.
A nyirokmasszázs során olyan intimszféra körüli részeken szükséges dolgozni, mint a mell környéke, has, combhajlat, fenék. Ezeket a részeket nem lehet kihagyni a kezelés hatékonysága érdekében. A kezelés hölgyeknél és férfiaknál is alsóneműben történik.
A terápia minden esetben egyénre szabott, melynek az a célja, hogy fokozza a nyirokáramlást és az anyagcsere folyamatokat, valamint lazítsa a zsírt, és távolítsa a helyszínről. A végső cél a nyirokáramlás helyreállítása.
Javallatai:
- Szöveti pangások kezelése
- Láb és karödémák kezelése
- Méregtelenítés
- Immunrendszer erősítés
- A test felfrissítése,szervezet regenerálása,
Ellenjavallatai:
- Vesebetegség
- Asztma
- Trombózis,visszérgyulladás
- Súlyos gyulladásos állapotok
- Pajzsmirigy-túlműködés
- Lázas,legyengült állapot
- Szívprobléma
Allergiás,gombás bőrproblémák,bőrsérülések
Terhesség,szoptatás
Relatív kontraindikáció: Daganatos beteg esetén 5 év elteltével.